O nás

Proč vznikla kynologická poradenská služba KYPOS a její kurzy základního výcviku psů?

Okolí nás zná jako dlouholeté chovatele a cvičitele psů. Velmi často se na nás obraceli na majitelé pejsků s různými problémy, které výchova a výcvik jejich miláčků přinášela. Proto jsme se na doporučení přátel rozhodli pořádat kurzy, jejichž cílem bylo seznámit začínající pejskaře (ne pouze po jednom a po telefonu), jak mají komunikovat se svým pejskem, jak jej vychovávat a  cvičit tak, aby se stal milým, poslušným a příjemným společníkem.

Domnívali jsme se, že zájem brzy opadne, ale opak se stal pravdou. Kurzy běží již od roku 1992 dvakrát ročně a nejenže se k nám často vrací již „staří absolventi“, ale přicházejí stále noví a noví pejskové se svými pánečky.

V kurzech se setkávají různá plemena rozličného stáři, velikosti, psi i fenky s průkazem i bez PP, prostě všehochuť. A protože cvičíme ve skupině (nikoli jednotlivě), dochází u pejsků k socializaci a rychlejšímu utvrzování jednotlivých cviků. Téměř okamžitě si zvyknou na ostatní psy i jejich doprovod, opadne z nich nervozita, která se u některých projevuje agresivitou, či naopak bojácností. Tím se ze psa pod správným vedením stává sebevědomý a poslušný jedinec.

A  kdo má zájem pokračovat ve sportovní kynologii a skládat se psem zkoušky z výkonu, má možnost pokračovat jako člen ZKO Kolín-Borky.

It's only fair to share...Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this pageShare on Google+